Kupowanie sprzętu.

Witam

Zaczynajac swoją przygodę z outdoorem, sklepy zachęcają nas żeby kupić „niezbędny” sprzęt do przetrwania, lub poprawienia swojego komfortu podróżowania. Atrakcyjne ceny , agresywna reklama oraz przekonywujący „specjaliści”, i jeszcze ten stan zachęty do kupna. Wiem na początku ciężko nie ulec pokusie, bo ten nóż taki tani, plecak taki pojemny, a ta kurtka taka wszechstronna. I niestety często pod presja chwili i emocji, kupujemy sprzęt który nie spełnia naszych oczekiwań. Jeżeli poźniej możemy znaleść inne zastosowanie w naszym domu, to jeszcze pół biedy. Gorzej jak sprzęt ląduje w szafie, zbiera kurz, a nasz portfel jest lżejszy o kilkadziesiąt złotych.

To zanim ruszymy w teren co jest nam potrzebne? Potrzebna nam jest WIEDZA ! I najlepszym zakupem na samym początku naszej przygody jest, odpowiednia książka lub poczynanie internetowych for tematycznych. I to jest najważniejszy punkt mojego wpisu. Radzę również nie ograniczać się do jednej pozycji, lub jednego forum. Przejrzyj dokładnie dana publikacje, lub forum internetowe. Warto na forach i stronach internetowych wykorzystać funkcje „szukaj”, ponieważ wpisując po raz kolejny na danym forum internetowym pytania typowe dla początkującego, zaśmiecajcie forum. Często wpisy „co z sobą zabrać”, znajdują w zakładkach najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi. Jeżeli dalej nie znaleźliście podpowiedzi, warto też pomyśleć nad prywatnymi wiadomościami do administratorów for i stron i internetowych, tacy ludzie często służą naprawdę dobrą radą. Warto skorzystać.

Kiedy już nasza wiedza została uzupełniona oraz uszeregowana. Najwyższy czas wybrać się na zakupy, i teraz jedna dobra rada. Takie rzeczy jak buty i inna odzież warto kupować w sklepie stacjonarnym (szczególnie buty, butów nie kupujmy rano). Ogólnie możliwość przymiarki jest bardzo ważna. Tego samego tyczy się plecaków jak i śpiworów.

Sprzęt potrzebny do kuchni obozowej , tarpy , naczynia , jakieś pokrowce itp itp itp , o wiele lepiej i taniej kupić w sklepie internetowym.

Kiedy zbierzemy już nasz sprzęt,

nasza wiedza według nas jest wystarczająca. Pora wybrać się w pierwszą wyprawę. I tutaj nadmienię fakt, że na pierwszy wypad nie musisz wszystkiego kupować. Zapałki zapewnie masz w domu , plecak lub torbę również , koc też , nóż ( na samym początku z jakieś 15 lat temu, nosiłem nóż który używałem w pracach ogrodowych) i jakieś metalowe naczynie. Taki zestaw pozwoli czy na pierwszym wyjściu , zachować minimalny komfort. Przy okazji nie wydasz zbyt wielu pieniędzy, i przekonasz się czy taki typ spędzania wolnego czasu jest dla Ciebie. Gdy okaże się że odpowiada ci taki wypoczynek, zaczniesz kompletować sprzęt i robić odpowiednie zakupy ( zrób listę z priorytetami ).

Zanim wyjdziesz zaopatrz się w mapę terenu, po którym będziesz się poruszać. Weź naładowany telefon, wraz z numerami alarmowymi. Nie zaszkodzi zabrać z sobą power banka. Przekaż informacje gdzie będziesz przebywać, wraz z orientacyjnym czasem powrotu. Nie zaszkodzi przed wyjściem pokazać się domowinkom, żeby wiedzieli w co byłeś ubrany podczas ewentualnej akcji ratunkowej. Jeżeli nie masz takiej możliwości, napisz wiadomość do nich.

Życzę udanego pierwszego wypadu !

#SilesiaSurvival #EDC #Sprzet #Zakupy

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close