Aktywny zamachowiec – plaga naszych czasów.

Świat jak i Europę, przeszywa fala terroryzmu. Głównie o podłożu religijnym, ale i z innych pobudek ( np. frustracji pracy czy szkole, chodź takich przypadków jest znacznie mniej) przynajmniej w Europie.

Powoli kończą się zamachy organizowane przez grupę terrorystyczną , gdzie jest określona ścisła hierarchia, a sam zamach jest wymierzony w reprezentantów aparatu państwowego ( polityków , żołnierzy czy policjantów ) , na rzecz terroryzmu wymierzonego w osoby cywilne. Również organizacja zamachów bardzo mocno się zmieniła, po przez wysłanie wyszkolonych pojedynczych terrorystów do państw gdzie będą dokonywane zamachy. Przez co trudniej służbą odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wewnętrzne, wyłapać informacje które mogą naprowadzić na planowany zamach. Również narzędzia terrorystów się zmieniły, widać cały czas tendencje do używania broni palnej oraz bomb, ale do zamachów wykorzystuje się coraz częściej tak ogólna dostępne narzędzia: jak samochody i ciężarówki! Sam terroryzm stal się prostszy oraz co najgorsze dla przeciętnego człowieka, coraz bardziej efektywny. A rola aktywnego zamachowcy – to jest spowodowanie zabicia jak największej liczby osób , przy braku poszanowania dla życia własnego.

Czy można przewidzieć zamachy aktywnego strzelca ? Niestety nie. Praktycznie wykrycie planu takiego zamachu, jest nie do wychwycenia, jeżeli terrorysta działa sam, ograniczając używanie zdobyczy technologicznych (np internetu czy telefonu komórkowego). Do momentu realizacji planu. Większe są możliwości wykrycia planowanego zamachu są, jeżeli terrorysta działa w większym gronie, oraz ochoczo korzysta przy planowaniu z dostępu do zdobyczy techniki.

Jeżeli zamachowiec nie ma zamiaru korzystać z NIELEGALNEJ BRONI PALNEJ lub ładunku wybuchowego, tylko wykorzystać narzędzia użytku codziennego np. nóż lub samochód ciężarowy. Wykrycie takiego zamachu przez służby jest praktycznie NIEMOŻLIWE. I tacy zamachowcy są najbardziej niebezpieczni dla społeczeństwa, ponieważ spadają jak przysłowiowy „Grom z jasnego nieba”.

Jak się przed nimi bronić ? Często w mediach, promuje się postawę, że takim zamachowcem zajmą się służby.I należy uciekać.  Zamachowiec w trakcie realizacji swojego zbrodniczego planu, szuka miejsc gdzie nie ma służb które mogą mu przeszkodzić lub uniemożliwić realizacje planu. Samo przybycie funkcjonariuszy trwa, w tym czasie zamachowiec działa i zabija…. Często na miejsce musi przybyć specjalny oddział antyterrorystyczny, to znów wydłuża czas ewentualnej reakcji. To jak się bronić ? Nasze polskie prawo, dość jasno określa kto i dlaczego może nosić broń do ochrony osobistej i mienia, czy jest dobre ja sam uważam że nie ( wymóg wystąpienia stałego zagrożenia dla zdrowia i życia , które zagrożenie bardzo trudno udowodnić przed organami wydającymi pozwolenia). Jeżeli macie środki obrony ( gaz , pałka , paralizator czy broń) i wasze życie jest zagrożone bezpośrednio, trzeba zdecydowanie działać w celu odparcia ataku. Jeżeli jesteście posiadaczami LEGALNEJ BRONI a wasze życie w trakcie zamachu nie jest bezpośrednio zagrożone, ciąży na posiadaczu zaufanie społeczne że użyje swojej LEGALNEJ BRONI dla ratowania innych bezbronnych ludzi. Nie chce promować tutaj, rzucania się wir do bezpośredniej walki z zamachowcem ( większość zamachowców przed zamachem dokładnie poznaje lub zna  miejsce zamachu, dzięki czemu góruje nad wami wiedzą przestrzenną na danym obiekcie), ale chciałbym promować wśród posiadaczy broni zdrowy rozsądek w takich sytuacjach. I chciałbym żeby posiadacz LEGALNEJ BRONI w trakcie zamachu, skupił się na zapewnieniu bezpiecznej ewakuacji jak największej ilości bezbronnych ludzi, oraz przekazał niezbędne informacje przybywającym na miejsce służb ( rysopis zamachowca , uzbrojenie , miejsce gdzie ostatni raz go widzieliśmy , pojazd którym przybył lub odjechał, szacowana ilość rannych). To zapewni na „wstępie” służbą, pewne informacje niezbędne do unieszkodliwienia zamachowca, oraz pomoże przy realizacji akcji ratunkowych dla poszkodowanych.

Patrzmy uważnie co się między nami dzieje.

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close